

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 11.0592 MHz |
| Frequency Tolerance | 20 ppm |
| Load Capacitance | 20 pF |
| Drive Level | 500 µW |
| Operating Mode | Fundamental |
| Frequency Stability | 30 ppm |
Stock: 58685
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07997
Ext.Price$0.07997
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07997 | $0.07997 |
| 10 | $0.07129 | $0.71290 |
| 50 | $0.06355 | $3.17750 |
| 100 | $0.05747 | $5.74700 |
| 500 | $0.05197 | $25.98500 |
| 1000 | $0.04699 | $46.99000 |
| 3000 | $0.04249 | $127.47000 |
| 5000 | $0.03842 | $192.10000 |
